Odpowiedzi na zapytania wykonawców materiały stomatologiczne

Kalwaria Zebrzydowska, dnia 24 listopada 2021 r.

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Al.  Pawła II 7, 34 – 130 Kalwaria Zebrzydowska

 

 

 

Odpowiedzi na pytania Wykonawców

 

 

W odpowiedzi na pytania Wykonawców w związku z zapytaniem cenowym na zakup materiałów stomatologicznych dla SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, informuję, że :

 

Pytanie 1.

Dot. poz. nr 3 i 4 – czy dopuszcza się zaoferowanie amalgamatu kapsułkowanego, ale do innego producenta, z korzyścią dla Zamawiającego (niższa cena)?

Odp. Nie

 

Pytanie 2.

Dot. poz. nr 5– prosimy o informację, czy pozycja dotyczy tego samego produktu co w poz. 7 i jeśli tak, to czy należy go zaoferować tylko raz w poz. 7, gdzie wskazano prawidłową wielkość opakowania- 200g, czy też dwukrotnie i w takich samych opakowaniach a 200g.

Odp. Prosimy zaoferować tylko poz. 7.

 

Pytanie 3.

Dot. poz. nr 6 wyrób jest wycofany, a jego odpowiednik o zbliżonym składzie czasowo niedostępny z powodu braku ważności dokumentów (proces ponownej rejestracji jest w toku), przy czym nie podano nam przybliżonego terminu przywrócenia do sprzedaży oraz stawki vat i ceny, które będą obowiązujące po rejestracji. czy należy zatem pozycję pominąć, czy też podać cenę ostatniego dostępnego opakowania?

Odp. Pozycję tą należy pominąć.

 

Pytanie 4.

Dot. poz. nr 13 – czy dopuszcza się zaoferowanie wyrobu równoważnego (ten sam skład chem., zastosowanie i pojemność opakowania), ale do innego producenta, z korzyścią dla Zamawiającego (niższa cena)?

Odp. Tak.

 

Pytanie 5.

Dot. poz. nr 16 – czy pozycja dotyczy formówki Mifam (do paska bez dziurek) czy formówki Ivory starego typu z dziurkami?

Odp. Dotyczy formówki Mifam do paska bez dziurek.

 

Pytanie 6.

Dot. poz. nr 22 – czy pozycja dotyczy lentulo  ze sprężynką czy bez sprężynki?

Odp. Dotyczy lentulo ze sprężynką.

 

Pytanie 7.

Dot. poz. nr 23 – igła Milllera dostępna jest w opakowaniu a 10 szt , prosimy o doprecyzowanie ilości opakowań, jaką należy zaoferować  w tej pozycji?

Odp. 2 op.

 

Pytanie 8.

Dot. poz. 29 –  zestaw startowy występuje w komplecie z płynem (zawiera: 10g proszku A3 + 8,3ml płynu + Ketac-Conditioner 10ml + akcesoria, zaś każdy z jego komponentów można kupić w osobnych opakowaniach uzupełniających), czy taki zatem należy zaoferować w tej pozycji?

Odp. Tak.

 

Pytanie 9.

Dot. poz. nr 30 – materiał jest dostępny w zestawie 8,5ml płynu + 12,5g proszku w kolorze A3, czy taki zestaw należy zaoferować?

Odp. Tak

 

Pytanie 10.

Dot. poz. nr 35 – materiał jest dostępny w opakowaniach a 200 lub 400 g – prosimy o wskazanie wymaganej wielkości opakowania

Odp. Należy zaoferować opakowania po 200 g.

 

Pytanie 11.

Dot. poz. nr 44 – wyrób jest dostępny w niedzielonym na sztuki opakowaniu a 10 rolek x1 mb, czy należy zatem zaoferować 7 czy 8 pełnych opakowań?

Odp. Należy zaoferować 8 opakowań.

 

Pytanie 12.

Dot. poz. nr 47 – czy pozycja dotyczy pilników w asortymencie, czy pilnika sortowanego (jeden rozmiar narzędzia w opakowaniu).

Odp. Dotyczy pilników w asortymencie.

 

Pytanie 13.

Dot. poz. nr 47 – czy pozycja dotyczy pilników w asortymencie, czy pilnika sortowanego (jeden rozmiar narzędzia w opakowaniu).

Odp. Dotyczy pilników w asortymencie.

 

Pytanie 14.

Dot. poz. nr 48 – prosimy o wskazanie wymaganego rozmiaru płytek (duże różnice w cenach) – dostępne średnice: 40,50,60,70,80,90,100,120,150,200 mm

Odp. Płytki o średnicy 70.

 

Pytanie 15.

Dot. poz. nr 51 – po wejściu ustawy MDR opatrunki kolagenowe dostępne są w niedzielonych opakowaniach a: 24 szt, 32 szt lub 50 szt – prosimy o wskazanie wymaganej wielkości opakowania

Odp. Opakowania po 32 szt.

 

Pytanie 16.

Dot. poz. nr 52 – wyrób został wycofany z produkcji i nie jest juz dostępny w sprzedaży. nie posiada tez odpowiednika z identyczna substancja czynną. prosimy o informacje, czy należy pominąć pozycje w wycenie, czy też zaoferować inny wyrób do podobnych zastosowań (np. Sachol żel 10g lub Stomatovis pasta 5ml)

Odp. Proszę pominąć pozycję.

 

Pytanie 17.

Dot. poz. nr 54 – wyrób jest wycofany i niedostępny, czy dopuszcza się zaoferowanie wyrobu równoważnego umożliwiającego pobranie wycisków czynnościowych? dodatkowo nadmieniamy, iż masa nie jest sprzedawana w komplecie z aktywatorem, czy należy zatem zaoferować komplet (masa+aktywator)?

Odp. Tak. Należy zaoferować komplet tj. masa plus aktywator.

 

Pytanie 18.

Dot. poz. nr 55 – prosimy o wskazanie wielkości opakowania (25 sztyftów +1 wiertło lub 35 sztyftów +1 wiertło)

Odp. Opakowanie 35 sztyftów plus wiertło.

 

Pytanie 19.

Dot. poz. nr 56 – prosimy o doprecyzowanie, czy pozycja dotyczy śliniaka: bibułowo-foliowego z kieszenią, bibułowo-foliowego bez kieszeni, czy tez chodzi o standardowe serwety dla pacjenta do przypinania na łańcuszku. Jednocześnie prosimy o wyrażenie zgody na zaoferowanie wyrobu w opakowaniach a 50szt (po przeliczeniu do łącznej wymaganej ilości- korzystniejsza dla Zamawiającego cena)

Odp. Śliniak bibułowo-foliowy. Wyrażamy zgodę na opakowania po 50 szt.

 

Pytanie 20.

Dot. poz. nr 58 – krążki ścierne dostępne są w niedzielonych opakowaniach a 40 sztuk, 50 sztuk lub 80/100 sztuk /jeden rodzaj krążka w opakowaniu/ w zależności od producenta – prosimy o wskazanie wymaganego rodzaju opakowania i ilości opakowań.

Odp. Opakowanie po 40 sztuk.

 

Pytanie 21.

Dot. poz. nr 59 – czy pozycja dotyczy pędzelka z włosia (do mocowania na kupowanym osobno uchwycie), czy mikropędzelka – aplikatorka z rękojeścią?

Odp. Dotyczy mikropędzelka – aplikatorka z rękojeścią.

 

Pytanie 22.

Dot. poz. 62 i 63 – prosimy o doprecyzowanie przedmiotu zamówienia w obu pozycjach oraz wskazanie wymaganego rodzaju wiertła – węglik spekany czy wiertło z nasypem, diamentowym, rodzaju mocowania (na turbinę lub na kątnicę), a także wskazania zakresu wymaganych rozmiarów oraz rodzajów nasypu (znaczne zróżnicowanie cenowe pomiędzy wielkościami rozmiarów oraz rodzajami nasypów)

Odp. Dotyczy wiertła z nasypem diamentowym.

 

Pytanie 23.

Dot. poz .nr 65 – wkłady pakowane są po 6 sztuk. czy należy zatem zaoferować 16 pełnych opakowań a 6 sztuk?

Odp. Należy zaoferować 16 opakowań po 6 szt.

 

Pytanie 23.

Dot. poz. nr 68 – strona producenta wymaganego zestawu wierteł do szlifowania pokazuje dwa zestawy:

 

– komplet 8 wierteł z węglika spiekanego w kasetce  – https://verdent-shop.pl/strona-glowna/129-zestaw-wiertel-z-weglika-do-szlifowania-pod-korone.html

 

lub

 

komplet 10 wierteł z nasypem diamentowym w kasetce – https://verdent-shop.pl/strona-glowna/132-zestaw-wiertel-diamentowych-do-preparacji-pod-korone.html.

 

Prosimy o wskazanie wymaganego rodzaju zestawu (nie jest on dzielony na sztuki) lub  – w przypadku, gdyby oba z ww. nie spełniały wymagań Zamawiającego – o podanie nazwy/wielkości innego zestawu i jego producenta bądź rodzaju wiertła, jakie należy zaoferować w tej pozycji (przy czym prosimy wziąć pod uwagę, iż zgodnie z wymogami ustawy MDR wiertła obecnie dostępne są w niedzielonych na sztuki opakowaniach – 1 op. = 5 wierteł tego samego rodzaju/rozmiaru).

Odp. Należy zaoferować komplet 10 wierteł z nasypem diamentowym w kasetce 2 op..