Odpowiedzi na zapytania wykonawców środki dezynfekcyjne

 

            Kalwaria Zebrzydowska, dnia 17 listopada 2020 r.

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Al.  Pawła II 7, 34 – 130 Kalwaria Zebrzydowska

 

 

 

Odpowiedzi na pytania Wykonawców

 

 

W odpowiedzi na pytania Wykonawców w związku z zapytaniem cenowym na zakup środków dezynfekcyjnych dla SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, informuję, że :

 

Pytanie 1

Czy Zamawiający w pozycji nr 1 dopuści gotową do użycia piankę do mycia i dezynfekcji delikatnych powierzchni wrażliwych na działanie alkoholi, do stosowania na powierzchniach sprzętu medycznego ze szkła, porcelany, metalu, gumy, tworzyw sztucznych oraz szkła akrylowego a także do powierzchni mającej kontakt z żywnością, skład: N-(3-aminopropylo)-N-dodecylopropano-1,3–diamina, poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.-[2-(didecylmetyloamino)etylo]-.omega.-hydroksy-,propanian(sól), spektrum i czas działania: B, MRSA, F, Tbc, V (HBV, HIV, HCV, BVDV, Vaccinia, Herpes simplex, Ebola) w 5 min.?

Odp. Tak

 

Pytanie 2

Czy Zamawiający w pozycji nr 2 dopuści gotowy do użycia środek na bazie alkoholu, przeznaczony do szybkiej dezynfekcji i mycia powierzchni, skład: etanol, 2-propanol, łączna zawartość alkoholu do 70%, bez zawartości dodatkowych substancji (aminy, QAV, aldehydu, fenolu), polecany do dezynfekcji małych powierzchni: łóżek, foteli, aparatury medycznej, szafek, blatów oraz innych trudnodostępnych powierzchni, zalecany do dezynfekcji mających kontakt z żywnością oraz końcówek stomatologicznych, wycisków silikonowych, produkt posiadający pozytywną opinię producenta sprzętu medycznego np. Famed w zakresie tolerancji materiałowej na tworzywo ABS i materiały obiciowe, posiadający pozytywną opinię CZD lub równoważną, spektrum bójcze potwierdzone badaniami z obszaru medycznego: B (MRSA), F (C.albicans), Tbc (M.terrae), wirusy otoczkowe (HIV, HBV, HCV, HSV, Vaccinia, wirus grypy, Ebola), rota, noro w czasie od 30 sekund do 1 minuty, dostępny w dwóch wersjach zapachowych: neutral i teatonic, produkt o podwójnej rejestracji: wyrób medyczny oraz produkt biobójczy?

Odp. Tak

 

Pytanie 3

Prosimy o określenie wymaganej wielkości opakowania w pozycji nr 3.

Odp.  1 litr.

 

Pytanie 4

Czy Zamawiający w pozycji nr 4 dopuści gotowy preparat przeznaczony do jednoczesnego mycia i dezynfekcji precyzyjnych narzędzi obrotowych oraz pozostałych inwazyjnych instrumentów medycznych, zalecany do dezynfekcji: wierteł, frezów kostnych ze stali, twardych metali, diamentów, narzędzi ściernych i polerujących takich jak: gumki silikonowe, płytki ceramiczne oraz narzędzi do leczenia kanałowego, zawierający inhibitor korozji chroniący instrumenty ze stali i stopów metali, posiadający bardzo dobre właściwości myjące, również w przypadku zaschniętych pozostałości organicznych, do stosowania poprzez zanurzenie w wannie do dezynfekcji lub w myjce ultradźwiękowej, skład: N-(3-aminopropylo)-N-dodecylopropano-1,3-dia-mina, Poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.42-(didecylmetyloamino)ety-lo]-.omega.-hyd roksy-,propanian (sól), spektrum i czas działania: B (w tym MRSA), F (C. albicans), Tbc (M. terrae, M. avium), V (Vaccinia, BVDV, HBV, HIV, HCV, SARS, Herpes, wirus grypy typu A, Ebola, Adeno, Polio) w 15 min.?

Odp. Tak.

 

Pytanie 5

Czy Zamawiający w pozycji nr 5 dopuści preparat w proszku do mycia i dezynfekcji instrumentów chirurgicznych, dentystycznych, endoskopów, sond chirurgicznych, rurek do respiratorów i innych urządzeń anestezjologicznych, inkubatorów oraz powierzchni wyrobów medycznych, do dezynfekcji manualnej, w myjkach ultradźwiękowych, myjniach automatycznych oraz w myjkach do endoskopów, nie wymagający użycia aktywatora, zawierający w swoim składzie cztery enzymy odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń organicznych takich jak krew, białko, tłuszcze, wydzieliny (proteazę, lipazę, amylazę i mannazę), nadwęglan sodu, TAED, kwas adypinowy, inhibitory korozji. Zawierający surfaktanty zapobiegające pyleniu proszku, spektrum i czas działania dla wysokiego obciążenia organicznego: B (w tym MRSA), F (C.albicans, A.brasiliensis), Tbc (M.terrae, M.avium), V (Polio, Adeno, Noro, HIV, HBV, HCV, Rota, SARS, wirus grypy, Herpes simplex, Ebola), C. difficile 2% w 10 minut, B. subtilis 0,5% w 30 minut, skuteczność potwierdzona badaniami: EN 14561, EN 14562, EN 14563, EN14476, EN 13704, wyrób medyczny kl. II b., każde opakowanie zawiera miarkę dozującą?

Odp. Tak

 

Pytanie 6

Czy Zamawiający w pozycji nr 6 dopuści płyn do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk zawierający w 100 g: 63,7 g etanolu i 6,3 g propan-2-olu, zawierający glicerynę, spektrum bójcze: B (w tym MRSA), F (C.albicans), Tbc (M.terrae), V (Vaccinia, HIV, HBV, HCV, SARS-Cov-2, BVDV, rota noro) – do 60 sekund, dezynfekcja higieniczna wg. EN 1500: 2x3ml w czasie 2×15 sekund, dezynfekcja chirurgiczna wg EN 12791: 2 x 3 ml przez 2 x 90 sekund, produkt zarejestrowany jako produkt biobójczy oraz wyrób medyczny, może być stosowany także do dezynfekcji powierzchni, w tym powierzchni wyrobów medycznych?

Odp. Tak

 

Pytanie 7

Czy Zamawiający w pozycji nr 7 i 8 dopuści chusteczki do mycia i dezynfekcji małych powierzchni i sprzętu medycznego, przeznaczone także do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością, skład: etanol, propan-2-ol, bez zawartości dodatkowych substancji aktywnych, zalecane do dezynfekcji sprzętu medycznego: łózek, foteli zabiegowych, aparatury medycznej i operacyjnej oraz wszelkich powierzchni niewrażliwych na działanie alkoholu, spektrum działania zgodnie z EN 14885: B, MRSA, F (C.albicans), Tbc, V (HIV, HBV, HCV, HSV, SARS-Cov-2, Rota, Noro, BVDV) w czasie do 60 sekund przy wysokim obciążeniu organicznym, badania zgodnie z EN 16615, aktywność po otwarciu do 21 dni, chusteczki o wymiarach 13 x 20 cm, gramatura 23 g/m, produkt posiada badania dermatologiczne, podwójna rejestracja: wyrób medyczny oraz produkt biobójczy?

Odp. Tak

 

Pytanie 8

Czy Zamawiający w pozycji nr 10 dopuści koncentrat do mycia i dezynfekcji systemów ssących, separatorów amalgamatu, misek unitu stomatologicznego oraz obiegu zamkniętego w wannach z hydromasażem, zapobiegający powstawaniu biofilmu, nie pieniący, możliwość pozostawienia roztworu preparatu w obiegu na noc, skład: chlorek dioktylo-dimetyloamoniowy, chlorek dodecylo-dimetylo-benzyloamoniowy, spektrum i czas działania: B (w tym MRSA), F (C. albicans), V (HBV, HIV, HCV, Ebola, grypa, wirus opryszczki) 2% w 15 min., Tbc (M. tuberculosis) 4% w 60 min.?

Odp. Tak

 

Pytanie 9

Czy Zamawiający w pozycji nr 11 dopuści preparat w proszku do mycia i dezynfekcji instrumentów chirurgicznych, dentystycznych, endoskopów, sond chirurgicznych, rurek do respiratorów i innych urządzeń anestezjologicznych, inkubatorów oraz powierzchni wyrobów medycznych, do dezynfekcji manualnej, w myjkach ultradźwiękowych, myjniach automatycznych oraz w myjkach do endoskopów, nie wymagający użycia aktywatora, zawierający w swoim składzie cztery enzymy odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń organicznych takich jak krew, białko, tłuszcze, wydzieliny (proteazę, lipazę, amylazę i mannazę), nadwęglan sodu, TAED, kwas adypinowy, inhibitory korozji. Zawierający surfaktanty zapobiegające pyleniu proszku, spektrum i czas działania dla wysokiego obciążenia organicznego: B (w tym MRSA), F (C.albicans, A.brasiliensis), Tbc (M.terrae, M.avium), V (Polio, Adeno, Noro, HIV, HBV, HCV, Rota, SARS, wirus grypy, Herpes simplex, Ebola), C. difficile 2% w 10 minut, B. subtilis 0,5% w 30 minut, skuteczność potwierdzona badaniami: EN 14561, EN 14562, EN 14563, EN14476, EN 13704, wyrób medyczny kl. II b., każde opakowanie zawiera miarkę dozującą, konfekcjonowany w op. 1kg?

Odp. Tak

 

Pytanie 10

Czy Zamawiający w pozycji nr 11 dopuści płyn do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk zawierający w 100 g: 63,7 g etanolu i 6,3 g propan-2-olu, zawierający glicerynę, spektrum bójcze: B (w tym MRSA), F (C.albicans), Tbc (M.terrae), V (Vaccinia, HIV, HBV, HCV, SARS-Cov-2, BVDV, rota noro) – do 60 sekund, dezynfekcja higieniczna wg. EN 1500: 2x3ml w czasie 2×15 sekund, dezynfekcja chirurgiczna wg EN 12791: 2 x 3 ml przez 2 x 90 sekund, produkt zarejestrowany jako produkt biobójczy oraz wyrób medyczny, może być stosowany także do dezynfekcji powierzchni, w tym powierzchni wyrobów medycznych?

Odp. Tak

 

Pytanie 11     

Prosimy o określenie wymaganej wielkości opakowania w pozycji nr 13.

Odp. 1 litr

 

Pytanie 12

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, mając na uwadze zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i innych organów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne dot. ograniczenia przemieszczania się i pozostawania w większych skupiskach ludzi, zwracamy się z prośbą o zmianę postanowień SIWZ i wyrażenie zgody na możliwość złożenia oferty w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym (zgodnie z art. 10a ust.5 Ustawy PZP). W przypadku wyrażenia zgody, prosimy o wskazanie sposobu złożenia oferty i dokumentów [np. poprzez platformę lub mailem, gdzie hasło do zabezpieczonych plików przekazane byłoby w oddzielnym mailu].

Odp. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty mailem na adres spzozkal2@op.pl

 

Pytanie 13 Dotyczy pozycji 9

Prosimy o potwierdzenie że Zamawiający oczekuję preparatu o pojemności 250 ml z atomizerem

Odp. Tak

 

Pytanie 14 Dotyczy pozycji 11

Prosimy o podanie wielkości opakowania w jakiej Zamawiający oczekuje preparatu

Odp. 200 gram