Odpowiedzi na zapytania wykonawców materiały stomatologiczne.

Kalwaria Zebrzydowska, dnia 20 listopada 2020 r.

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Al.  Pawła II 7, 34 – 130 Kalwaria Zebrzydowska

 

 

 

Odpowiedzi na pytania Wykonawców

 

 

W odpowiedzi na pytania Wykonawców w związku z zapytaniem cenowym na zakup materiałów stomatologicznych dla SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, informuję, że :

 

Pytanie 1.

Dot. poz. nr 3 i 4 – czy dopuszcza się zaoferowanie amalgamatu kapsułkowanego, ale do innego producenta, z korzyścią dla Zamawiającego (niższa cena)?

Odp. Nie

 

Pytanie 2.

Dot. poz. nr 5 – prosimy o wskazanie prawidłowej wymaganej wielkości opakowania- 200 czy 400 g?

Odp. 200 g.

 

Pytanie 3.

Dot. poz. nr 6 wyrób jest wycofany, a jego odpowiednik o zbliżonym składzie czasowo niedostępny z powodu braku ważności dokumentów (proces ponownej rejestracji jest w toku), przy czym nie podano nam przybliżonego terminu przywrócenia do sprzedaży oraz stawki vat i ceny, które będą obowiązujące po rejestracji. czy należy zatem pozycję pominąć, czy też podać cenę ostatniego dostępnego opakowania?

Odp. Pozycję tą należy pominąć.

 

Pytanie 4.

Dot. poz. nr 13 – czy dopuszcza się zaoferowanie wyrobu równoważnego (ten sam skład chem., zastosowanie i pojemność opakowania), ale do innego producenta, z korzyścią dla Zamawiającego (niższa cena)?

Odp. Tak.

 

Pytanie 5.

Dot. poz. nr 16 – czy pozycja dotyczy formówki Mifam (do paska bez dziurek) czy formówki Ivory starego typu z dziurkami?

Odp. Dotyczy formówki Mifam do paska bez dziurek.

 

Pytanie 6.

Dot. poz. nr 17 – prosimy o podanie rodzaju frezu (do akrylu, do metalu czy do innego/jakiego rodzaju tworzywa oraz rodzaju ostrza- standardowo, mocno czy delikatnie tnące?

Odp. Frez do akrylu.

 

Pytanie 7.

Dot. poz. nr 22 – czy pozycja dotyczy lentulo  ze sprężynką czy bez sprężynki?

Odp. Dotyczy lentulo ze sprężynką.

 

Pytanie 8.

Dot. poz. nr 23 – igła Milllera dostępna jest w opakowaniu a 12 szt – czy należy zatem zaoferować dwa pełne opakowania a 12 szt, czy inną /jaką/ ilość?

Odp. Dwa pełne opakowania po 12 szt.

 

Pytanie 9.

Dot. poz. 29 –  zestaw startowy zawiera: 10g proszku A3 + 8,3ml płynu + Ketac-Conditioner 10ml + akcesoria. w opakowaniu uzupełniającym dostępne są tylko tylko proszek a 10g (kolory A2 i A3) lub sam płyn – co zatem należy zaoferować w tej pozycji – komplet czy samo uzupełnienie proszku?

Odp. Należy zaoferować komplet.

 

Pytanie 10.

Dot. poz. nr 30 – materiał jest dostępny w zestawie 8,5ml płynu + 12,5g proszku w kolorze A3, czy taki zestaw należy zaoferować?

Odp. Tak

 

Pytanie 11.

Dot. poz. nr 33 – czy dopuszcza się zaoferowanie wyrobu równoważnego (ten sam skład chem., zastosowanie i pojemność opakowania), ale do innego producenta, z korzyścią dla Zamawiającego (niższa cena)?

Odp. Tak.

 

Pytanie 12.

Dot. poz. nr 35 – materiał jest dostępny w opakowaniach a 200 lub 400 g – czy należy przeliczać opakowania do łącznej ilości (3000 ml), czy też zaoferować odpowiednio 6 butelek a 400 g?

Odp. Należy zaoferować opakowania po 200 g.

 

Pytanie 13.

Dot. poz. nr 37 – czy pozycja dotyczy lusterka płaskiego (uzupełnienia) w rozmiarze 3/20 mm czy 4/22 mm?

Odp. Dotyczy lusterka o wymiarze 3/20 mm.

 

Pytanie 14.

Dot. poz. nr 47 – czy pozycja dotyczy pilników w asortymencie, czy pilnika sortowanego (jeden rozmiar narzędzia w opakowaniu).

Odp. Dotyczy pilników w asortymencie.

 

Pytanie 15.

Dot. poz. nr 48 – prosimy o wskazanie wymaganego rozmiaru płytek (duże różnice w cenach) – dostępne średnice: 40,50,60,70,80,90,100,120,150,200 mm

Odp. Płytki o średnicy 40,50.

 

Pytanie 16.

Dot. poz. nr 51 – opatrunki kolagenowe dostępne są w niedzielonych opakowaniach a: 10, 24 (lub 32) sztuki – czy Zamawiający dopuszcza zaoferowanie opakowań o innej konfekcji niż wskazano w formularzu?

Odp. Opakowania po 10 szt.

 

Pytanie 17.

Dot. poz. nr 54 – wyrób jest wycofany i niedostępny, czy dopuszcza się zaoferowanie wyrobu równoważnego umożliwiającego pobranie wycisków czynnościowych? dodatkowo nadmieniamy, iż masa nie jest sprzedawana w komplecie z aktywatorem, czy należy zatem zaoferować komplet (masa+aktywator)?

Odp. Tak. Należy zaoferować komplet tj. masa plus aktywator.

 

Pytanie 18.

Dot. poz. nr 55 – prosimy o wskazanie wielkości opakowania (25 sztyftów +1 wiertło lub 35 sztyftów +1 wiertło)

Odp. Opakowanie 35 sztyftów plus wiertło.

 

Pytanie 19.

Dot. poz. nr 56 – prosimy o informacje, czy chodzi o śliniak foliowy czy bibułowo-foliowy, oraz czy w przypadku, gdyby chodziło o te bibułowo-foliowe, to czy dopuszcza się zaoferowanie wyrobu równoważnego w opakowaniu a 50 szt (po przeliczeniu do łącznej wymaganej ilości)  z korzyścią dla Zamawiającego (niższa cena)?

Odp. Śliniak bibułowo-foliowy.

 

Pytanie 20.

Dot. poz. nr 58 – krążki ścierne dostępne są w niedzielonych opakowaniach a 40 sztuk, 50 sztuk lub 80/100 sztuk /jeden rodzaj krążka w opakowaniu/ w zależności od producenta – prosimy o wskazanie wymaganego rodzaju opakowania i ilości opakowań.

Odp. Opakowanie po 40 sztuk.

 

Pytanie 21.

Dot. poz. nr 59 – czy pozycja dotyczy pędzelka z włosia (do mocowania na kupowanym osobno uchwycie), czy mikropędzelka – aplikatorka z rękojeścią?

Odp. Dotyczy mikropędzelka – aplikatorka z rękojeścią.

 

Pytanie 22.

Dot. poz. nr 63 – czy pozycja dotyczy wiertła-różyczki, czy wiertła z nasypem diamentowym (jeśli diamentowe, to jakiego rodzaju?)

Odp. Dotyczy wiertła z nasypem diamentowym.

 

Pytanie 23.

Dot. poz. nr 64 – prosimy o podanie rodzaju wymaganych wierteł (kształty, grubość nasypu oraz zakres wielkości) z uwagi na duże różnice w cenie.

Odp. Od 0,6-12

 

Pytanie 24.

Dot. poz .nr 65 – wkłady pakowane są po 6 sztuk. czy należy zatem zaoferować 16 opakowań a 6 sztuk, czy po przeliczeniu i zaokrągleniu w górę do pełnego opakowania (wychodzi z ułamkiem – 26,66 op.).

Odp. Należy zaoferować 16 opakowań po 6 szt.